Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest podstuwak.

Słuchaj, pan, nie przerywaj, to wszystko zrozumiesz. Zaczęło się od tej Cyganki piekielnej, co mi na wóz chciała wejść…

I znowu się pan wcinasz. Co z tego, że po góralsku nie mówię? Teraz nie pora na cudaczenie, spod Wrocławia jestem, przyjechałem, konia kupiłem, kierpce kupiłem, kapok ten wasz też i za górala mogłem robić. To nie istotne teraz, o ważniejszych rzeczach będzie.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest ARHIZ.

Jezioro! Świecące jezioro. Jak cudownie opalizuje…

– Podróżniku! – Co to za głos? Stanowczy i potężny.

Ktoś wychodzi z wody. Ogromny mężczyzna, pięciometrowy. W dłoni dzierży trójząb, ciało połyskuje turkusem. Wygląda trochę jak Posejdon, ale… z jednym okiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

– To spróbujmy. Koniec świata będzie jak śmierć pojedynczego człowieka w nieuniknionej samotności? A może każdy zachód słońca jest końcem świata? Apokalipsa jako czas ognistego ptaka, odradzającego się z popiołów w dniu, gdy wszyscy tracą nadzieję?

– Nie tak chciałem zacząć, ale niech będzie: koniec świata będzie jak nudny mecz piłkarski ze zwycięską bramką w doliczonym czasie gry.

Od 17 stycznia w księgarniach będzie można kupić nowe wydanie zbioru opowiadań Neila GaimanaDym i Lustra, bo tak się nazywa ta książka będzie wydana nakładem wydawnictwa MAG.

 

zbiór opowiadań
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Żongler.

Góry w oddali zdawały się drzemać, a otaczające jezioro drzewa szumiały lekko, przeglądając się w wodzie. Dla Esia Oko wyglądało jak kałuża rozlanej rtęci. Myśl o rtęcicy odprężyła go niezmiernie. Z kolei Ży myślał o chronionych gatunkach górskich kwiatów i miał błogi wyraz twarzy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Na co nam były te góry, myślał gorączkowo mężczyzna. Mogliśmy poczekać do wakacji i pojechać do Mielna, jak wszyscy znajomi z pracy. Ale nie, dzieciaki uparły się, że muszą zobaczyć Tatry i Morskie Oko. Odłożyli pieniądze, które przelewało im państwo w ramach programu pięćset plus i wyruszyli całą rodziną. 

szort
horror

W serwisie YouTube dostępny jest już nowy trailer Pułapki czasu – filmowej adaptacji powieści fantastycznej Fałdka Czasu pióra Madeleine L'Engle.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Bartek dopił piwo i z całej siły zgniótł puszkę. Słońce zniknęło za Kazalnicą. Marika. Cholerna dziwka. Zdradziła go z tym szczeniakiem, frajerem w koszuli w kwiatki, przecież on wyglądał jak gej. I na pewno nie umiał się dobrze pieprzyć. Chłopak wstał, podniósł duży kamień i wrzucił do jeziora.

szort
fantasy

Redakcja projektu Fantazmaty – darmowej antologii fantastyki polskich autorów – z przyjemnością informuje, że zakończył się nasz pierwszy konkurs. Jury wyłoniło 11 prac z najwyższą liczbą punktów – znajdą się one w antologii Fantazmaty obok tekstów takich autorów jak Paweł MajkaJacek ŁukawskiKazimierz Kyrcz Jr czy Sylwia Finklińska.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka