Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Slomka.

Coś mi nie gra.

Normalnie, mieszkanie powinno wyglądać nienormalnie – plac zabaw Mad Maxa. Tymczasem meble stoją tam gdzie je rano zostawiłem, nic nie wala się po podłodze, a kosze na zabawki zerkają oczami smutnych żołnierzyków i innych robotów pozbawionych zajęcia.

szort

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

– No więc… – zaczął chłopak w deltoidowych okularach, wyraźnie speszony obecnością kamer. – W naszym przypadku była to bardziej strzała Zenona…

– To znaczy? – Prowadzący podrapał się po głowie. – Przecież nasz program nazywa się…

– Strzała Amora! – zgodnie ryknęła publiczność, a serduszka znów zaczęły swoją wesołą palpitację.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Kapitanie, coś tu się dzieje. – Dramatyczny szept Kerka wsączył się w ucho Sidorta, wywołując dreszcz. Asger spojrzał na podwładnego zirytowany i rozkojarzony. Niezrażony porucznik mówił dalej:

– Te trupy… Nie wyglądają na maruderów, szpiegów czy kogo tam.

– A jak wyglądają maruderzy?

Kerk Tor przygryzł wargę. Podniósł dłoń, w której trzymał niewielką latarenkę. Wątły ognik nieco oświetlił twarz dowódcy. Pomarańczowy płomień zamigotał w oczach Asgera, chwilowo przeganiając z nich inny, niezdrowy blask.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest AQQ.

Witaj w wirtualnym biurze podróży Koncernu Time. Za chwilę zabierzemy cię w niezwykłą podróż. Wystarczy wybrać czas i miejsce do którego chciałbyś się udać, aby przeżyć wspaniałą przygodę z przeszłością – rozległ się kobiecy głos z urządzenia. 

opowiadanie
science-fiction
0
kom

Tiszka | 29.11.17, g. 10:43

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, które odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mały Słowik.

– Hm? – zapytała, ze zdziwieniem tak naturalnym na wszelkich płaszczyznach, że aż odebrało mu mowę. Barwa głosu, drobny skręt głowy, bardziej powierzchowne spojrzenie piwnych oczu. Czy kiedyś były piwne? Należałoby sprawdzić.

Być może rzeczywiście rozpisał porządną sekwencję. Być może Nova zaczęła się uczyć. W końcu.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka