Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Nie cichną doniesienia na temat filmowego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wobec takiego rozwoju uniwersum sami fani nie pozostają dłużni twórcom. Jeden z użytkowników YouTube’a o nicku Daz Tibbles zaprezentował ostatnio teaser anime o przygodach Hana Solo

Wydawnictwo Jaguar ogłosiło na swoim facebooku, że czeka nas naprawdę ciekawy powrót uznanej autorki polskiej fantastyki. Ewa Białołęcka, bo o niej mowa, debiutowała w 1993 roku w “Feniksie” opowiadaniem Wariatka. Ma na koncie także zbiór opowiadań Tkacz Iluzji opublikowany w 1997 roku i kilka równie interesujących mniejszych form.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest magar.

Jest taki eksperyment, jeden z tych obnażających falową naturę światła, nazwany – od nazwiska jego wynalazcy – doświadczeniem Younga. Ot – światło przechodzące przez szczeliny siatki dyfrakcyjnej, rzucające na ekranie prążki interferencyjne.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

– Pokaż. – Mama sięgnęła po zdjęcie. – Skąd to się tu wzięło? Wyrzuć to! – warknęła i z obrzydzeniem wrzuciła podobiznę mężczyzny między resztę śmieci.

– Kto to jest? – Sylwia nie dawała za wygraną.

– Nikt ważny.

– Mamo, dlaczego nie chcesz mi powiedzieć?

– Nie ma o czym mówić.

– Mamo…

– Oskar – odparła sucho matka i ruszyła powoli w stronę schodów prowadzących na dół.

1
kom

Pierwszy zwiastun Venoma

Tiszka | 10.02.18, g. 19:11 | kom. renatacebs

Rozpoczęła się kampania reklamowa filmu Venom z Tomem Hardym w roli głównej. Pierwszy trailer okazał się lepszy, niż większość oczekujących się spodziewała – i stanowczo podniósł nadzieje co do filmu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Na zewnątrz roiło się od umarlaków. W cieniu rozłożystego dębu kobieta z siekierą w głowie flirtowała ze strasznie chudym jegomościem o żółtej twarzy. Miała na sobie rozdartą sukienkę, spod której wystawał idealnie płaski brzuch. Dwójka pokrytych ropnymi pęcherzami młodzieńców grała w ping ponga. Na hamaku wylegiwał się grupy pan z dziurą postrzałową w czole, a dziewczyna z urwaną nogą siedziała na ławce, jedząc lody z bitą śmietaną.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

– Co powiesz na to, żebyśmy zostali friends with benefits?

– Co?

– Friends with benefits – powtórzyła. – No wiesz, seks, ale bez związku.

– Wiem, co to znaczy friends with benefits – żachnąłem się. – Pytam, czy mówisz poważnie.

– Jak najbardziej. Żadne z nas nikogo nie ma. Ja nie szukam. Jak ty kogoś znajdziesz, deal’s off.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Zimne piwko? – zapytał znienacka uprzejmym głosem.

Pokręciłem głową z żalem.

– Muszę odmówić. Dzieci mogą to czytać.

Rozejrzał się ostrożnie dookoła. Od akapitu do akapitu, od numeru strony aż po nagłówek i pochylił konspiracyjnie w moim kierunku.

Produkcje serialowe od Marvela mają się dobrze i wszystko wskazuje na to, że większość powróci z kolejnymi sezonami. Tak jest też w przypadku Legionu, opowiadającego historię Davida Hallera, który cierpi na schizofrenię i podczas kolejnego pobytu w szpitalu dowiaduje się, że głosy oraz wizje wcale nie są wytworem jego umysłu

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka