Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Stephen King podzielił się swoimi przemyśleniami na temat porażki (najnowszej) filmowej adaptacji Mrocznej Wieży – i zrobił to dość delikatnie jak na autora, którego dzieło przemieniono w spektakularną klapę.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Unfall.

– Czekaj, już ja cię dorwę! – ?krzyknął ojczulek, napinając procę, by po chwili wypuścić kamienny pocisk. Trafił. Pilotująca miotłę niewiasta wpadła w korkociąg, a trajektorię jej dalszego lotu zaczęła znaczyć smuga wysypujących się z torby ziół.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest michalovic.

Po dłuższym wahaniu duchowny odstawił szklankę z tanią brandy, którą próbował ukołysać się do snu i podszedł do pulpitu terminala na ścianie. Wywołał na ekran obraz z kamery w drzwiach i ujrzał wysokiego, ciemnoskórego mężczyznę. Szczegóły jego twarzy tonęły w cieniu rzucanym przez szeroki daszek czapki, spod której wystawały końcówki siwych włosów.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

– Już się dosyć przez te wszystkie stulecia, am… tysiąclecia, nagadałem. Nie mam nic więcej do powiedzenia. A ludzie są zdolni bardziej do nienawiści niż miłości, ich rozwój prowadzi do przemocy, a pragnienia do wojen. I ten ciągły lęk. Dzieci boją się utraty matki, nastolatki utraty samych siebie, a potem jest tylko gorzej i gorzej, dorośli obawiają się utraty bliskich, choroby i śmierci. A na koniec umierają.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nessekantos.

Lacasa. Kraina możliwości, estiercolem i miodem płynąca. Świat młodych, pięknych i ambitnych. To tu rozgniły się wszystkie najlepsze firmy, to tu wykluły się największe fortuny. Z dala od palącego słońca, wściekłych wiatrów i zabójczych deszczy, życie mogło rozwinąć błony i szybować na ciepłych prądach nieskończonych możliwości. To był Raj.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest thargone.

Generał Organa wychyliła drinka i poszukała wzrokiem dziewczyny. Ray siedziala przy barze i bawiąc się plastikową palemką udawała, że nie zwraca uwagi na Kylo Rena, który ewidentnie popisywał się przed nią muskulaturą i mrocznym, uwodzicielskim spojrzeniem. W zupełnie innej galaktyce, wyglądałby jak niemiecka gwiazda synth-popu. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka