Nowa Fantastyka:

Partnerzy

Dom Wydawniczy Rebis

www.rebis.com.pl

Dwadzieścia lat temu, w sierpniu 1990 roku, rozpoczął działalność Dom Wydawniczy REBIS. Wydaliśmy przez te lata całą bibliotekę książek, książek do czytania, do oglądania i do przeżywania, książek noblistów i literatury czysto komercyjnej, prac pełnych humoru i tych śmiertelnie poważnych, grubych i cienkich, historycznych i psychologicznych, o zdrowiu i o diecie, dla starszych i dla najmłodszych, tytułów o nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy i takich dla 100 czy 200 wybrańców.

Rok jubilieuszu rozpoczął się wydarzeniem dla nas bardzo miłym – w styczniu w Bibliotece Narodowej w Warszawie REBIS otrzymał tytuł WYDAWCY ROKU 2009 przyznawany przez Magazyn Literacki „KSIĄŻKI".

Galeria Książki

www.galeriaksiazki.pl

Powergraph

www.powergraph.pl

Powergraph – agencja reklamowa założona w 1996 roku przez Kasię i Rafała Kosików przekształcona w wydawnictwo specjalizujące się w fantastyce.

Powergraph wydał m.in. Vertical Rafała Kosika (nagroda Nautilus, nominacja do Zajdla), tegoż autora Kameleon (nagroda im. Janusza Zajdla, Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego, nagroda Sfinks), książki: Michała Cetnarowskiego, Jakuba Małeckiego, Joanny Skalskiej, Roberta M. Wegnera oraz bestsellerową serię dla młodych czytelników „Felix, Net i Nika".

Wydawnictwo Amber

www.wydawnictwoamber.pl

Wydawnictwo AMBER, pierwsza w Polsce prywatna oficyna wydawnicza, to wiodący wydawca światowych bestsellerów. W ciągu 21 lat opublikowało ponad 6200 tytułów, w kilkudziesięciu seriach i blisko 50 milionach egzemplarzy.

Oferta AMBERA to współczesna proza światowa (Leonie Swann, Diane Setterfield, Kurt Vonnegut, Kenzaburo Oë, Italo Calvino, Khaled Hosseini), sensacja i thrillery (John Grisham, Clive Cussler, Jonathan Kellerman, Tom Clancy, Simon Beckett), kryminały (Maj Sjöwall i Per Wahlöö), literatura kobieca (Danielle Steel, Jayne Ann Krentz), romanse historyczne (Amanda Quick, Mary Balogh), romanse paranormalne (Christine Feehan), fantasy, ilustrowane edycje dzieł J.R.R. Tolkiena, Gwiezdne Wojny, powieści dla nastolatek (bestsellerowe serie Pamiętnik księżniczki, Plotkara), seria Miłość po Zmierzchu – bestsellery literatury młodzieżowej spod znaku wampirów i nieśmiertelnego uczucia (Pamiętniki wampirów, Świat nocy) oraz historia i biografie.

Wydawnictwo Jaguar

www.wydawnictwo-jaguar.pl

Wydawnictwo Jaguar powstało pod koniec 2004 roku. Naszą specjalnością jest literatura młodzieżowa wszelkiej maści, od klasyków pokroju „Mary Poppins", poprzez powieści obyczajowe dla nastolatek, aż po szeroko rozumianą fantastykę.

Do tej pory wydaliśmy niemal sto tytułów, a wśród nich miedzy innymi kontrowersyjną serię GONE Michaela Granta, uwielbiane przez dorosłych „Kroniki Wardstone", czy cieszący się niesłabnącą popularnością cykl „Zwiadowcy" australijskiego pisarza, Johna Flanagana. W 2011 roku planujemy poszerzyć ofertę o tytuły dla dorosłego odbiorcy.

Wydawnictwo Egmont

www.egmont.pl

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Polski odział wydawnictwa powstał 20 lat temu – w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest jednym z największych w Polsce wydawców książek (kilkaset tytułów rocznie) i czasopism (ponad 40 tytułów prasowych) dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnych gier planszowych. W ofercie wydawniczej Egmontu znajdują się także komiksy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na szczególną uwagę zasługują ekskluzywne kolekcje – Plansze Europy, Obrazy Grozy, Mistrzowie Komiksu, a także XX wiek XXI, Zebra, Sensacja. Prezentują one najciekawsze gatunki komiksowe świata.

Wydawnictwo Mag

www.mag.com.pl

Wydawnictwo MAG założone w 1993r. przez Jacka Rodka – współzałożyciela i wicenaczelnego Fantastyki – wydaje współczesną zagraniczną literaturę fantastyczną, książki dla dzieci oraz współczesną beletrystykę, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego.

Oferta Wydawnictwa MAG jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę „z górnej półki", jak też wybrane najciekawsze pozycje z literatury rozrywkowej.

Od 2006 roku wydajemy ambitną literacką serię Uczta Wyobraźni, w której prezentujemy nagrodzone pozycje światowej literatury z pogranicza gatunków, stanowiące kamienie milowe współczesnej fantastyki.

Jesteśmy wielokrotnymi laureatami nagród: Śląkfa, Sfinks, Duży Dong, oraz plebiscytów czytelników a nasze tytuły są notowane na wszystkich listach bestsellerów w Polsce i za granicą.

Jacek Rodek, założyciel i prezes wydawnictwa w 2007 r. został odznaczony medalem Gloria Artis Zasłużony dla kultury.

Wydawnictwo Solaris

www.wydawnictwosolaris.pl

Wydawnictwo Solaris powstało w 2000 roku na bazie internetowej księgarni "Verbum2", istniejącej od 1990 roku. Na koniec 2009 roku ma na swym koncie 275 publikacji książkowych w seriach:

The Best of... – zbiory prezentujące najlepsze opowiadania najsłynniejszych światowych pisarzy SF

Klasyka Science Fiction – ekskluzywna seria prezentująca najlepsze książki SF wszech czasów (twarda oprawa)

Rubieże – seria z pogranicza fantastyki i mainstreamu

Fantastyka – prezentacja fantastyki anglojęzycznej, niemieckiej, hiszpańskiej, czeskiej, ukraińskiej i rosyjskiej, a także polskiej (w tym antologie Wizje alternatywne)

Kroki w nieznane – seria almanachów prezentującej najnowsze trensy w światowej fantastyce

Róg jednorożca – seria historyczna

Gildia

www.gildia.pl

Portal internetowy Gildia.pl powstał w 2001 roku jako niezależny i autorski projekt skupiający fanów i profesjonalnych twórców związanych z szeroko rozumianą fantastyką. Ponieważ na tym polu działalności osiągnęliśmy już status największego portalu w Polsce, zdecydowaliśmy się w 2005 roku dokonać kolejnego kroku w naszym rozwoju i rozszerzyć formułę Gildii do codziennie aktualizowanego serwisu kulturalnego o niespotykanej do tej pory w naszym kraju ofercie jednej redakcji. Kulturę traktujemy bardzo szeroko. Nasze serwisy tematyczne, które skupiają codziennie dziesiątki tysięcy czytelników, prezentują informacje związane z literaturą, filmem, muzyką, grami komputerowymi, bitewnymi, karcianymi i planszowymi jak również komiksami, grami fabularnymi, tematyką popularnonaukową oraz tajemnicami otaczającego nas świata.

Carpe Noctem

www.carpenoctem.pl

Carpe Noctem to tworzona przez pasjonatów strona internetowa poświęcona grozie i jej przejawach w horrorze, thrillerze i kryminale. Za cel stawia sobie promocję mniej konwencjonalnego obrazu grozy: z mniejszym stężeniem posoki, za to z klimatem i inwencją.

Carpe Noctem to nie tylko podstawowe źródło wiedzy o tym, co się dzieje w grozie, ale również miejsce spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz ciągle rozwijający się serwis blogowy, w którym obok entuzjastów grozy działają również jej twórcy.

Katedra

www.katedra.nast.pl

Katedra – jeden z największych serwisów internetowych o literaturze fantastycznej w Polsce. Działający od 2002 roku wortal zdołał wyrobić sobie pozycję nie tylko istotnego, codziennie aktualizowanego źródła informacji o fantastyce, ale także pozycję ważnej bazy danych o książkach, zawierającej recenzje, wywiady z pisarzami i publicystykę. Obecnie trwają prace nad kolejnymi ulepszeniami.

GameExe.pl

www.gameexe.pl

Game Exe – to portal działający już przeszło pięć lat i posiadający obszerną bazę artykułów na temat szeroko pojętej fantastyki. Staramy się natychmiast informować o wszystkim poprzez newsy, dzięki czemu można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z grami cRPG, RPG, książkami fantastycznymi i innymi zagadnieniami z tej dziedziny. Częste aktualizacje i stale powiększająca się ilość artykułów sprawia, ze Game Exe wciąż się rozwija – i nie ma zamiaru przestać! Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Unreal-Fantasy

www.unreal-fantasy.pl

Powstały w 2004 roku serwis Unreal Fantasy koncentruje się na fantastyce we wszystkich jej kulturowych przejawach – literaturze, grach, filmach. Publikujemy recenzje, opowiadania i inne teksty. Ponadto od lat mamy przyjemność organizowania i wspierania wielu inicjatyw: patronatów, konkursów, konwentów.

Zaginiona Biblioteka

ksiazki.zaginiona-biblioteka.pl

Forum internetowe skoncentrowane przede wszystkim na literaturze fantastycznej, skupiające osoby lubiące sięgnąć po dobrą książkę. Początkowo przedsięwzięcie ograniczało się tylko do miejsca wymiany opinii między czytelnikami, obecnie inicjator innych projektów związanych z literaturą: platforma blogowa, blog książkowy oraz strona o Uczcie Wyobraźni. Wspiera też inne, podobne projekty w internecie.

Nowa Fantastyka