Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Amerykański autor fantastyki Jeff VanderMeer doczekał się ekranizacji jednej ze swoich powieści, wchodzących w skład trylogii Southern Reach. Mowa o Unicestwieniu, wydanym w Polsce wraz z kontynuacją przez wydawnictwo Otwarte. W 2015 roku autor został nagrodzony Nebulą właśnie za Unicestwienie

13 kwietnia Netflix wprowadzi na platformę serial Zagubieni w kosmosie – o rodzinie Robinsonów, kolonizatorów obcej planety, którzy niestety po drodze napotkali na pewne trudności.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mirabell.

Zatrzymał się i patrzył na nią urzeczony. Była rozłożysta jak miejska kamienica, jej oddech pachniał smarem i ciepłem pracujących tłoków. Gładka powierzchnia metalu była jak skóra, nity jak dziesiątki sutków, zębatki jak hipnotyzujace źrenice. Wielka Ada, ściana-bogini, ikonostas kart perforowanych i wałów korbowych. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Blue_Ice.

Mąż był do niego szczególnie przywiązany. Za życia często go odkurzał specjalną szczotką z kolorowych piór, doczyszczał, polerował i zachwalał przy każdej okazji. I chociaż nie podzielała tych zachwytów, po jego śmierci sama się do antyku przywiązała. Siadywała naprzeciwko i studiowała okrągłą tarczę z uwagą, jakby to była ludzka twarz. Słuchała. Kiedy wybijał godzinę, brzmiał jak dzwon kościelny z oddali.

 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Makaron3d.

– Spokojnie, dziewko – wybrzmiał niski, męski głos. – Z naszej ręki nic ci nie grozi.

Podnosząc się, spojrzała przed siebie – na drugim brzegu stała gromada zbrojnych wierzchem.

szort
fantasy

W marcu wydawnictwa co nieco porozpieszczają swoich czytelników. Poniżej znajdziecie garść najciekawszych fantastycznych zapowiedzi.

0
kom

Fantazmaty z okładką

Tiszka | 05.03.18, g. 10:59

Fantazmaty – projekt darmowej antologii polskiej fantastyki – ma już okładkę. A informujemy o tym drobnym fakcie, ponieważ Nowa Fantastyka objęła publikację swoim patronatem.

W sieci pojawił się trailer filmu Mirai no Mirai, czyli Mirai z przyszłości – nowego filmu Mamoru Hosodu, reżysera takich obrazów, jak O dziewczynie która skakała przez czas czy Bakemono no Ko.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

– A po co pan przyszedł? – spytał brodacz, uśmiechając się ciepło. Ponieważ milczałem, kontynuował: – To może od początku. Żeby nie było żadnych wątpliwości. Nazywam się Jerzy Szatan, a to jest moja sekretarka Regina. Prowadzę drobny handel marzeniami. Nisza na rynku, rozumie pan, ktoś prędzej czy później musiał ją zająć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

Nie wiem, ale cieszę się, że przybyłem znacznie później niż ci ludzie, których rozczłonkowane ciała walały się po kamiennej posadzce. A nasz Pan patrzył na to wszystko z ołtarza, ze ścian i z witraży, ale nie uczynił nic, żeby powstrzymać rzeź. To właśnie wtedy straciłem resztę zaufania do tej niematerialnej istoty, do jej siły i mocy.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jradzyminski.

Obrazaki wyglądały na pomalowane. Komińczaki miały kubraczki z antycznymi motywami, wazoniaki mnóstwo kwiatów we włosach. Uśmiechały się promiennie, ale spojrzenia miały przede wszystkim… głodne. Świdrowały ślepiami przechodzące dzieci, zgrzytały długimi zębami, zaciskały zakończone szponami palce. Niektóre udzielały rad pani przewodniczce.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Tak więc nie byłem sam. Istota pisząca słowa na mojej skórze, kobieta, również nie posiadała głowy. Wiem, że to samolubne, ale fakt, że istnieli inni do mnie podobni, podniósł mnie na duchu. W krainie bezgłowych ciał, nikogo nie powinien zastanawiać fakt, że szyja kończy się krwawiącą raną, tak jak normalnych ludzi nie dziwi menstruacja, porody i starzenie się ciała, organów wewnętrznych, skóry i mózgu.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka