Profil użytkownika


komentarze: 5, w dziale opowiadań: 4, opowiadania: 1

Ostatnie sto komentarzy

Rzeczy, które są dla mnie szczególnie ważne w tej dyskusji to: na co zwracają uwagę czytelnicy, czego oczekują i wskazanie obszarów, nad którymi należy popracować. Szczególnie cieszy mnie, że tekst znalazł się w ogniu krytyki osób wyrobionych literacko, doświadczonych i świadomie podchodzących do jego struktury. Z niektórymi komentarzami trudno mi się zgodzić, mógłby rozpocząć dyskusje “rozdzielające włos na czworo”, pozostałe przyjmuję jako lekcję. Trudno bowiem dyskutować z błędami w edycji tekstu czy niedociągnięciami w obszarze poprawności językowej. Nie pozostaje nic innego, jak popracować nad nimi w kolejnych opowiadaniach, otwierając sobie pole do dyskusji na polach mniej kluczowych. Poprawek nie nanoszę, z uwagi na warunki konkursu. 

Faktycznie, największym wyzwaniem było zmieszczenie się w limicie znaków i presja czasowa. Tekst wrzuciłem na minutę przed oficjalnym zakończeniem konkursu. W każdym razie cieszy mnie, że chyba udało mi się osiągnąć efekt leniwie rozwijającej się akcji, mającej kulminację w absurdalnym nieco zakończeniu. Mam również nadzieję, że czytelnikom udzieliła się atmosfera kreteńskiej starożytności, tajemniczej wyspy z czasów, po których zostały nam ruiny pałacu, parę rozbitych garnków i metamorfujące na zasadzie “głuchego telefonu”, opowieści. 

Jeszcze raz dziękuję za uwagi, mając nadzieję, że kolejne teksty będą się cieszyły równie dużym zainteresowaniem. 

Wygląda na to, że muszę częściej tutaj zaglądać, bo nie spodziewałem się takiego ruchu pod moim tekstem. Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi. Chciałbym móc obiecać, że kolejne teksty będę wrzucał bez pośpiechu. Na pewno poświęcę więcej uwagi korekcie. 

Mam nadzieję, że nie urażę nikogo, odpowiadając wyrywkowo na komentarze.

Halabarda w żaden sposób nie łamie wymogów konkursu, jest technologią wyprzedzającą swoje czasy (: 

Kilt to ładnie brzmiące określenie męskiej spódnicy, nie widzę powodu, żeby nie rozszerzyć znaczenia. Szczególnie, że faktycznie spotkałem się z takim użyciem w języku angielskim. Nie pamiętam czy dotyczyło spódniczek szendyt. 

Kryształowe świece: z przyjemnością pogłębiłbym motyw w tekście, ograniczyła mnie ilość znaków. W każdym razie planuję napisać więcej o zmyślonej (rzecz jasna), antycznej technologii opartej o użycie kamieni/minerałów. Na ten moment pozostawiłem świece, jako że w komnacie Talosa kamienie i tak się świeciły, świeca mieści się więc w ramach wykreowanego mikro-świata. 

 

Jeszcze raz dziękuję za uwagi i serdecznie pozdrawiam.

 

Nowa Fantastyka